7 گام برای ایجاد عادتهای موفق

من می‌دانم که فقط یک بار زندگی می‌کنم، پس باید بهترین خودم باشم

۹۵ درصد از دلایل رسیدن به هر موفقیتی ناشی از عادت های ماست

آیا میدانید؟ چگونه می توانید به طور موثر فکر کرده تا تصمیمات بهتر بگیرید و اقدامات هدفمند انجام دهد؟
 
آیاعادت های خاصی افراد موفق دنیا را می شناسید؟
 
چگونه ۱۰ تا ۲۰ برابر افراد معمولی بازدهی داشته باشیم؟

آیا شما برای تغییر آماده هستید؟

طی سال های گذشته هزاران نفر از طرح توسعه شخصی من برای تغییر زندگی و ساختن آینده ای که برای خود و خانواده هایشان می خواهند، استفاده کرده اند.

تحقیقات نشان داده است که به طور کامل ۹۵ درصد از آنچه شما انجام می دهید یا می گویید، با عادت های شما تعیین می شود. وقتی که من در زندگی حرفه ای خود تصمیم گرفتم که تغییرات اساسی در کار و درآمدم ایجاد کنم، اول از همه تلاش کردم تا عادتهایی که مرا به این هدفها می رساند را در خود شکل دهم. یاد گرفتم چگونه این عادت هایی که باعث ایجاد موفقیت و صفات شخصیتی بارز در من می شوند را توسعه دهم. هنگامی که من اینکار را انجام دادم، حرفه، درآمد و شادی من سریعتر از آنچه که فکر می کردم ، توسعه پیدا کرد.

اگر اهدافی دارید که می خواهید به دست بیاورید یا مهارتهای جدیدی را که می خواهید توسعه دهید، باید بدانید اقدامات خاصی وجود دارند که می توانید از همین لحظه شروع کنید تا این رویاها عملی شوند. در زیر، من استراتژی های اثبات شده ای را که شخصا برای تغییر زندگی خود بکار برده ام را با شما به اشتراک می گذارم. با استفاده از این استراتژی ها می توانید یاد بگیرید که شما هم زندگی تجاری و اجتماعی تان را به بهترین شکل، تغییر دهید.

کشف: ۷ گام تا رسیدن به شخصیت مثبت برنامه توسعه شخصی اول از یک مکان شروع می شود و آنهم درون خودتان است.

کوچینگ بهبود فردی از زبان مهندس صنم پور

بهبود فردی چیست؟

بهبود فردی یک اتفاق و یا یک صفت ذاتی درونی نیست.

بلکه مهارتی است کهشما برای ایجاد آن در خود باید فقط یک تصمیم  قاطع بگیرید. 

اما هنگامی که این انتخاب را انجام می دهید، باید ابزار مناسب برای موفقیت آن را داشته باشید. در اینجا چند مهارت توسعه شخصی را به شما به اشتراک می گذاریم.

تمرکز بر افکار مثبت

وقتیکه شما بر افکار مثبت، احساسات و ایده های مثبت، تمرکز می کنید، آن ها کم کم شروع به رشد کامل خود خواهند کرد. اتفاق های خوب برای هرکسی، درست بعد از تمرکز بر بهبود فردی خود با کمک گرفتن از افکار مثبت می افتد.

 
روز خود را بسازید

عادت کنیم وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، قبل از اینکه تلویزیون یا رادیو را روشن کنید و یا اخبار را بخوانید، برای شروع یکروز عالی به خواندن چند جمله انگیزشی الهام بخش بپردازید. یادتان باشد اولین چیزی که به ذهن مان وارد می کنیم، چیزی است که می خواهیم با زندگی ما هماهنگ باشد.

 
اهداف خود را بنویسید

مطالعات نشان می دهد، افرادی که اهدافشان را می نویسند، احتمال بیشتری برای رسیدن به آنها دارند. پیشنهاد می کنم اهدافتان را به زمان حال بنویسید، به نحوی که انگار اتفاق افتاده است.

برنامه های بهبود فردی خود را ایجاد کنید

طرح توسعه

مطالعات نشان می دهند که اگر شما یک برنامه توسعه شخصی را بنویسید، احتمال بیشتری برای دستیابی به اهداف مالی، بهداشتی و سبک زندگی خود دارید. در اینجا چند مرحله از طرح توسع را برای شما بازگو میکنم.

 
ارزش های خود را تعریف کنید

برای شروع هر کاری باید قبل از هر چیزی، بدانید که آیا انجام آن برای شما مهم است؟ و یا واقعا برایتان ارزشمند می باشد؟ در نهایت باید روشهایی برای ترتیب بندی اهداف خود طراحی کنید که در آن ارزشهای شما نیز بر اساس اولویت دسته بندی شده باشد.

ماموریت خود را بنویسید

چرا تصور می کنید که نوشتن بیانیه ماموریت فقط ویژه کسب و کارها می باشد؟ شما به عنوان یک فردی که برای آینده خود نقشه های زیادی دارد نیز باید به تدوین بیانیه ماموریت خود بپردازید. پس بیانیه ای روشن و مختصر بنویسید که در آن، نوع شخصی که قصد دارید به آن تبدیل شود را شرح دهید. اگر حقوق و دستمزد سالیانه ای برای خود تصور کرده اید که می خواهید آن را کسب کنید، این بیانیه توضیح می دهد که چگونه زمان و انرژی خود را برای رسیدن به آن به حداکثر برسانید.

 
کسب مهارتها

مرحله نهایی این است که تعیین کنید کدام مهارت ها را باید بیاموزید که دررسیدن شما به بهترین خواسته هایتان کمک کند و تمرکز تان را بالاتر ببرد. با استفاده از این روش می توانید نتایج فراتر از تصورات خود را بدست آورید.

 
تقویت حرفه ای خود

مهمترین توصیه من در این بخش این است که شروع به خواندن مجلات تجاریمعتبر در صنعت خود کنید. باور کنید گاهی حتی یک مقاله می تواند کمک بزرگی به شما کند و یا حتی به طور کل، زندگیتان را تغییر دهد.

سرمایه گذاری در یادگیری

متاسفانه در کشور ما هنوز بسیاری از افراد نسبت به آموزش دیدن مقاومت دارند، اما بدانید که حتی اگر فقط پنج درصد درآمد خود را بر روی یادگیری مهارتهای مهم برای بهبود فردی خود سرمایه گذاری کنید، قول می دهم بازدهی شما به لحاظ رشد شخصی و کمک به خود، نجومی خواهد بود.

 
از کارشناسان یاد بگیرید
یکی از مهمترین کارهایی که باید در مسیر آموزش خود انجام دهید،انتخاب مدرس مناسب می باشد. پیشنهاد میکنم حالا که قصد دارید پول و زمان خود را برای آموزش سرمایه گذاری کنید، به دنبال مدرسی باشید که در حوزه کار خودتمرین کرده است. سرفصل ها را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که آموزش های  او کاربرد عملی، دارد و نه فقط نظری.

چگونگی دستیابی به اهداف در بهبود فردی

یکی از بهترین راه های دستیابی به اهداف در حوزه بهبود فردی شما، تسلط و تمرکز بر “قدرت عادت” می باشد. شما می توانید زندگی خود را فقط با ایجاد چند عادت ساده به هر شکلی که می خواهید تغییر دهید. اما آیا می دانید چگونه می توانید یک عادت جدید را ایجاد کنید؟ در زیر به مراحلی که من برای ایجاد عادت های موفق و تغییر زندگی ام استفاده می کنم، اشاره شده است.

تصمیم گیری کنید

اول از همه باید تصمیم بگیرید کاری متفاوت انجام دهید. کارهایی مثل تغییر عادت ها، گوش دادن به فایل های صوتی، رفتن به سمینارها، طراحی اهداف جدید و بهبود سبک زندگی، نیازمند تصمیم گیری های دقیقی هستند.

  متعهد باشید

شما باید یاد بگیرید که به تمام عادت ها و تصمیم هایی که می گیرید صد در صد متعهد باشید به ویژه در ابتدای کار. از انجام روزانه عادتهای خود، اطمینان حاصل کنید. به شما قول میدهم سبک زندگیتان تغییر خواهد کرد.

تجسم خلاق
از عادت های روزانه خود یک تصویر ذهنی ایجاد کنید. تصویری واضح و شفاف. اینکار به ظاهر ساده ناخودآگاه شما را نیز درگیر خواهد کرد در نتیجه سرعت رسیدن شما به اهداف تان بیشتر می شود.