چرا ما میگیم مذاکره نوین؟؟؟

مذاکره نوین یعنی چی؟

حتما برای شما هم پیش اومده که حداقل در یک دوره آموزشی مذاکره شرکت کرده باشید ، با نگاهی اجمالی به اکثر این دوره ها میبینیم تقریبا سرفصل ها، موضوعات و حتی متدهای آموزشی شبیه هم و البته عمدتا در یک فضای کم انعطاف برگزار میشه، منظورم دقیقا اینه که فقط کافیه به چند نمونه از دوره هایی که در حیطه مذاکره برگزار میشه سری بزنیم اونوقت خواهیم دید که تقریبا همگی در حال تدریس اصول مذاکره هستند، البته بعد از تست کردن چند دوره از اساتید مختلف تقریبا موضوعات و مفاهیم تکراری میشه.

توی این فضا من یعنی مهدی صنم پور تصمیم گرفتم به عنوان یک مربی و طراح آموزشی سبک جدیدی از آموزش و محتوای مذاکره رو به دوستان خوبم ارائه بدم، سبکی که اسمش رو گذاشتم:

“آموزش مذاکره نوین“.

 

حالا چرا نوین؟

وقتی متد آموزشی اساتید در این حوزه رو بررسی کردم به چند موضوع کلی و واحد رسیدم:

  • سرفصل های مشترک
  • موضوعات تکراری
  • تمرکز بر روی فقط آموزش مذاکره
  • یکنواخت بودن کلاس ها
  • عدم رعایت اصول استانداردهای آموزش مذاکره
  • عدم وجود طراحی آموزشی
  • و…….

 

چرا مذاکره نوین رو باید بدانیم؟

با مطالعه دقیق روی سبک های آموزشی مذاکره، به طراحی دوره های مذاکره نوین اقدام کردم که در این دوره ها من عجله ای برای یاد دادن مذاکره ندارم و از روز اول پای تخته نمی نویسم “تعریف مذاکره” بلکه من پیش از آموزش حرفه ای مذاکره به آموزش سه مبحث کلیدی می پردازم که به نظرم در خیلی از مواقع در پیروزی و شکست ما در مذاکره بسیار از خود مذاکره اهمیت بیشتری داره. این مباحث شامل: آموزش آداب معاشرت تجاری و اجتماعی، اصول ارتباطات، فنون متقاعد سازی و در نهایت آموزش مذاکره ست.

البته یه نکته خیلی مهم در سبک خاص آموزشی من آموزش زبان بدن در هر چهار بخش به صورت اختصاصیه( که برای اولین بار در ایران به این سبک انجام میشه ) مجموعه این ایده های آموزشی رو به نام “آموزش مذاکره نوین” گذاشتم. برای طراحی این دوره چندین سال به مطالعه روی سبک های آموزشی و محتوای منتشر شده در کشور وقت گذاشته ام، و مطمئنم که یادگیری سبک مذاکره نوین در ایجاد تغییرات بزرگ ، در زندگیتان بسیار موثر خواهد بود.

چطور می تونیم با مذاکره نوین به پیشرفت های بیشتری برسیم؟

یه جمله باحال هست که همیشه در سمینارهام ازش استفاده میکنم:  ” قبل از اینکه دهانت را باز کنی بدنت می گوید که تو چه کاره ای”

خوب این جمله یعنی آموختن تکنیک هایی که به حرف زدن و یا در اصطلاح مذاکره ارتباطی نداره. خوب فرض کنید پس از گذراندن این دوره دقیقا بدونید در یک نشست مهم تجاری و یا یک جلسه استخدامی، چطور ظاهر بشید و از چه تکنیک های آداب معاشرت استفاده کنید؟؟؟!!! و یا بدونید با چه روش ارتباطی می تونید بیشترین تاثیر رو به مخاطب خودتون بذارید؟؟؟!!! خوب  تسلط به این دانش ها رو بذارید کنار کلی تکنیک به روز شده در حوزه مذاکره، من بعید میدونم شما از جلسه مذاکره ای بدون اونکه امتیازهای دلخواه رو بدست آورده باشید، بیرون بیایید.

پس به شما توصیه میکنم در مورد آموزش های خود در حوزه مذاکره که پایه ای ترین اصل هر موضوعیه، کمی حساس تر و با دقت بیشتری تصمیم بگیرید و اگه به دنبال برنامه آموزشی خوبی در حوزه مذاکره هستید و دوست دارید کلی تکنیک های جدید کاربردی یاد بگیرید کمی روی نکات گفته شده تمرکز کنید و از یک طراحی جدید و به روز در حوزه مذاکره استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *