سهیلا سلحشور کردستانی

موفقیت و خودشناسی

سهیلا سلحشور کردستانی دارای مدرک فوق دکترای تخصصی بیولوژی است و از فعالان شناخته شده و موفق گروه کالایی تجهیزات پزشکی و دارویی است. رهبری و مدیریت: دکتر کردستانی مدیرعامل شرکت کیتوتک است که در سال ۱۳۸۰ تاسیس کرده و حالا از موفق ترین شرکت های این حوزه و دارای معروفیت جهانی است. سلحشور کردستانی ۲۲ مورد اختراع ثبت شده دارد و بیش از ۵۰ مقاله را در ژورنال ها و نشریات داخلی و خارجی منتشر کرده و همچنین دو کتاب هم در حوزه کاری اش دارد. سهیلا سلحشور کردستانی دو سالی می‌شود که عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است و امسال به خاطر ارائه خدمات مناسب در حوزه بهداشت و درمان و ایجاد کارآفرینی، به‌عنوان ۱۰ زن برتر کارآفرین کشور معرفی شد. او موفق شده محصولات ترمیم زخم خود را در سطح بین‌المللی و در کشورهای دانمارک، فرانسه، آلمان، ایرلند و انگلستان به ثبت برساند اما این پایان راه برای موفقیت این خانم ایرانی نیست.

زندگی‌نامه سهیلا سلحشور کردستانی

هدفگذاری و موفقیت

شعار ما تفکری نوین در بهداشت و درمان است و تا جایی که در توانم باشد و خداوند به من عمر بدهد برای خدمت به مردم و اختراع محصولاتی که بتواند جان آنها را حفظ کند دست از تلاش بر نمی‌دارم. این نهایت آرزوی من است.

ایمنی، اثربخشی و عملکرد مناسب محصولات کردستانی در ۱۰ سال گذشته بارها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توسط پزشکان و جراحان برجسته کشور مورد استفاده و تأیید قرار گرفته است اما تصور نکنید که خانم سلحشور براحتی به پله موفقیت در زندگی‌اش رسیده. خودش می‌گوید: «من بارها دچار شکست شدم یا برای مسیری که در آن قدم برداشته بودم هزینه‌های زیادی کردم که به خاطر کشش نداشتن بازار بخشی از سرمایه خود را هم از دست دادم اما هیچ وقت دلسرد نشدم. هیچ وقت.» در این راه همسر خانم دکتر و فرزندانش حامیان و مشوقان اصلی او بودند. وقتی قرار شد به ایران بازگردیم نه تنها همسرم مخالفتی نکرد بلکه به این کار مصر هم بود. او حامی اصلی من در زندگی‌ام بوده و بارها شده که به خاطر تحقیقات و پژوهش‌ها دیر به خانه رفته‌ام اما فرزندانم هیچ گله و شکایتی ندارند و همیشه احساس رضایت می‌کنند که مادرشان در تلاش برای خدمت به مردم و بخصوص بیماران است.

ایده هایتان را جدی کنید (افزایش خود باوری)

به نظر سهیلا سلحشور همه انسان‌ها قابلیت پیشرفت در زندگی‌شان را دارند. (کافی است به ایده هایتان جدی فکر کنید و خودتان را باور داشته باشید. با نخستین شکست ناامید نشویم. راه درست رسیدن به موفقیت داشتن پشتکار است. چه در کار هنری، چه علمی و تحقیقاتی و چه کارهای فنی و… قطعا در هر کاری اشتباه و شکست وجود دارد و با وجود این اشتباهات است که راه درست معنا پیدا می‌کند)

خلاقیت در زمان: سهیلا سلحشور کردستانی در سال ۸۱ و پس از سال‌ها تحقیق روی بیوپلیمرهای طبیعی و کاربرد پزشکی آنها، نخستین پانسمان‌های بیولوژیک ترمیم زخم را در شرکت خود طراحی کرد. جالب است بدانید که این شرکت نخستین مجموعه در خاورمیانه است که محلول‌های ضدعفونی‌کننده بر پایه نانونقره، محصولات پیشرفته ترمیم زخم و بندآورنده خونریزی را تولید می‌کند و در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰محصول متنوع برای انواع خونریزی‌های وریدی، شریانی و انواع زخم با درجه‌های مختلف را تولید و در بازار توزیع کرده است.

خیلی مهم است که شما در مواجهه با مشکلات و شکست با خونسردی روبه‌رو شوید. برای انجام اقدامات جدید و تحقیقات نوین خود باید ساز و کار مناسب این امور را فراهم کنید. بدون مانع که نمی‌شود به طور اساسی در مسیر موفقیت حرکت کرد. باید صبر و حوصله داشته باشید و از خودگذشتگی به خرج دهید اما هیچ وقت فراموش نکنید که هر کاری باید برپایه مبانی علمی مخصوص به آن استوار باشد تا موفقیتتان تضمین شود.

زندگی‌نامه سهیلا سلحشور کردستانی

قوانین طلایی فروش

کردستانی همه این مراحل را پشت سر گذاشته و حالا تولیدات شرکت او در سال بیش از یک میلیون قطعه است. این تولیدات علاوه بر کشور خودمان و دیگر کشورهای آسیایی، به کشورهای اروپایی هم صادر می‌شود. (تمرکز ما فقط روی تولید محصول نیست بلکه یکی از اهداف اصلی ما بالا بردن کیفیت محصولات است) البته شاید یکی دیگر از دلایل موفقیت این گروه تحقیقاتی بکارگیری افراد با تجربه‌ای است که بیشتر آنها فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های کشور هستند و به عنوان نخبه شناخته می‌شوند. به نظر این خانم کارآفرین وقتی کاری قرار است درست انجام شود باید آن را از پایه و اساسش درست بنا کرد. خیلی از ما می‌دانیم که محصولات خارجی در هر حوزه و عرصه‌ای در کشور ما طرفداران زیادی دارد.

تحلیل شخصی:

دلایل موفقیت ایشون از نظر من:

  1. خودباوری
  2. پایمردی در مسیر
  3. انتخاب مناسب یک همسر
  4. تلاش فراوان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *