روشهای موفق فروش بیشتر، با صرف زمان و با چشم انداز بهتر

یکی از روشهای پولساز در جهان، تسلط بر مهارت های فروش است. فروش در اصل یعنی مهارت تاثیرگذاری بر دیگران

یک راهنمای ۱۳ مرحله ای برای مبتدیان (و فروشندگان ناراضی و مستقل)
اولویت بندی برای دستیابی به چشم انداز
جلوگیری از اتلاف وقت در چشم انداز نامناسب

از برنامه های فروش من، بیشتر بدانید...

در طی ۲۰ سالی که در حوزه های بازاریابی و فروش تجربه و مهارت کسب کرده ام و این تجربه ها را در سمینارها و دوره های آموزشی مختلف با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتم، متوجه شدم که یک قانون قطعی در فروش وجود دارد: مهم نیست که تا چه حد شور و شوق برای فروش دارید، مهم نیست که چقدر فروشندگی را دوست دارید، بلکه مهم آن است که با تسلط بر مهارت های فروش، قدرت خود را افزایش دهید چرا که در غیر اینصورت علاقه و تلاش های شما به تنهایی، هیچ پیشرفتی را برایتان ایجاد نخواهند کرد.

در اوایل دوران حرفه ایم در مسیر فروشندگی، خیلی زود از تکنیک های فروش سنتی خودم اشباع شدم و در اصل بعد از مدتی کوتاه دیگر روشی مناسب و جدید برای فروش بالاتر و بهتر نداشتم تا اینکه تصمیم گرفتم دانش و مهارت خود را در این زمینه بیشتر کنم. بعد از این تصمیم به مطالعه کتابهای فروش زیادی پرداختم و در سمینارهای، افراد معتبری در دنیا، فروش حرفه ای را آموختم. پس کم کم توانستم در این حوزه موفقیت های عمیقی را تجربه کنم. اکنون می خواهم دو دهه تجربه های اثبات شده خودم را به عنوان یک مربی و متخصص فروش به شما منتقل کنم.

جادوی فروش از زبان مهدی صنم پور

چطور فرایند فروش خود را بهبود بخشیم؟

به طور کلی فروش حرفه ای در سه مرحله انجام می شود، شامل: تدوین چشم انداز، طراحی استراتژی، اجرا و پیگیری می باشد. به این مراحل در اصطلاح  “قیف فروش” گفته می شود. در اینجا به چگونگی بهبود فرایندهای فروش اشاره می کنم:

اگر شما از نتایج فروش خود راضی نیستید، توصیه میکنم عملکرد خود را بر اساس چشم انداز فعلی تان، تجزیه و تحلیل کنید و ببینید که نقص های آن کجاست و چطور می توانید بیشترین تاثیر را در درآمد خود ایجاد کنید

راه افزایش فروش، افزایش کیفیت یا کمیت فعالیت شما در یک یا چند بخش است. باید ببینید آیا لازم است کیفیت محصول یا خدمات خود را بهتر کنید و یا مدل و کمیت فروش خود را به مشتریان تغییر دهید؟!

از “قانون ۸۰/۲۰” پارتو، کمک بگیرید. ۸۰ درصد وقت خود را صرف برنامه ریزی، بررسی و تحلیل کنید و با ۲۰ درصد وقت خود به جذب مشتریان بالقوه ارزشمند، بپردازید.

تکنیک های فروش برای کمک بیشتر به شما

برای اینکه شما جزء ۲۰ درصد از فروشندگان برتر باشید، شما باید در بهترین حالت خود قرار بگیرید. در این بخش چند نکته و ایده وجود دارد که به شما نشان می دهد که برای انجام فروش بیشتر باید چه کاری انجام دهید:

اول اینکه؛ تمام مهارت ها و تکنیک های فروش حرفه ای، کاملا قابل یادگیری هستند. اگر شما می توانید یک ماشین را برانید، شک ندارم می توانید یاد بگیرید که چگونه یک فروش بی نظیر داشته باشید.
 

دوم اینکه؛ شخصیت شما مهم تر از دانش محصول و مهارت های فروش شما است. بنابراین تمرکز بر بهبود مستمر فردی و تبدیل شدن به یک شخصیت حرفه ای بهترین نقطه قوت در فروش شما خواهد بود.

  سوم اینکه؛ قیمت های محصول خود را محکم بگویید و همیشه با دلایل صحیح قیمت را توجیه کنید. سپس، با مقایسۀ قیمت با رقبا و ذکر نقاط قوت کالا، مقاومت قیمت را به حداقل برسانید.

چگونگی فروش محصول یا خدمات برای کسب حداکثر سود

بدون شک توانایی شما در تسلط بر مهارتهای فروش، می تواند برایتان امنیت بالا و درآمد طولانی مدت ایجاد کند. با این توضیح، در اینجا به برخی از اصول پایه ای کسب و کار که به شما در فروش محصولات و خدمات کمک خواهد کرد ، اشاره می کنیم:

 

یکی از کارهای مهمی که باید انجام دهید دریافت رضایت نامه، از مشتریان راضی خود می باشد. بهترین جمله هایی را که مشتریان در مورد محصول یا خدمات شما، می گویند را برجسته کنید و این رضایت نامه ها را در حد امکان به افراد بیشتری نشان دهید.

برای فروش بالاتر همیشه باید آمادگی داشته باشید پس یاد بگیرید که خوب لباس بپوشید. توصیه می کنم روی اولین برخوردتان با افراد کار کنید، اگر شما دراولین برخوردتان نتیجه منفی دریافت کنید، بی گمان بازی فروش را باخته اید.

برای هر مرحله از فروش خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و این را به خاطر داشته باشید که برای قبل، حین و پس از فرایند فروش، همیشه باید آماده باشید. نه اینکه فقط به فکر نقطه نهایی فروش باشید.

انگیزه فروش برای فروشندگان مدرن

شما با تبدیل شدن به یک فرد عالی در حوزه فروش، می توانید تمام اهداف خود را برآورده کنید و به رویاهای بزرگ خود دست یابید. برای دستیابی به این هدف باید بیاموزید که چطور انگیزه های خود را در بالاترین سطح نگه دارید.

 

جادوی هدفگذاریبه خودتان بگویید: من در حال حاضر، توانایی بیشتری دارم، پس باید برای رسیدن به اهدافم بیشتر کار کنم تا بیشتر از آنچه که تا به حال در زندگی خود داشته ام را بدست بیاورم. به شما قول می دهم با یادگیری و تمرین تکنیک ها و قوانین طلایی فروش، می توانید به ستاره ها برسید.
جادوی هدفگذاریبیاموزید که قبل از هر چیزی، ارزش کار خود را درک کنید چراکه فروشندگان، حیاتی ترین افراد در هر کسب و کاری هستند. بدون آنها، حتی بزرگترین شرکت های موفق، تعطیل خواهند شد.