ایندرا

ایندرا یکی از زنان قدرتمند دنیاست

“ایندرا” یکی از زنان قدرتمند دنیاست. وی یک دورگه هندی امریکایی است و اخیرا توانسته است مدیرکل کارخانه پپسی کولا شود . برندی که یکی از موفقترین و بزرگترین نامها در عرصه صنعت مواد خوراکی است.

 ایندرا کریشنا دورتی” در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ در هند متولد شده است. او دوران مدرسه را در هندوستان سپری کرده است و به مدرسه ای در کلکته رفته است و در سال ۱۹۷۴ در دانشگاه در رشته ریاضی و فیزیک مدرک کارشناسی گرفت و در سال ۱۹۷۸ در رشته ” ام بی ای” مدرک کارشناسی ارشد گرفت.

خلاقیت در زمان

او بعد از فارغ التحصیلی در هندوستان شروع به کار کرد و به عنوان مدیر تولید در یک کارخانه مشغول به کار شد ، سپس همان سال به امریکا رفت و در سال ۱۹۹۴ کار در کارخانه ساخت نوشابه پپسی را آغاز کرد. او خیلی زود پله های ترقی را طی کرد و به سمت مدیریت رسید. بعد از به مدیریت رسیدن وی فروش این کارخانه ۷۲ درصد افزایش داشت.

 او در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ عنوان چهارمین زن قدرتمند دنیا را داشت . خانم ایندرا و همسر هندی اش دو فرزند دختر دارند و در حال حاضر در گرینویچ انگلستان زندگی میکند

قوانین طلایی فروش

 نویی دارای بورد تخصصی از دانشگاه لینکولن بوده حقوق ماهانه اش در شرکت پپسی کولا، ۹۶۴ هزار و ۴۱۳ دلار بر آورد می شود، مجموع سرمایه نقدی او نیز ۴۳ میلیارد دلار است. این بازرگان برتر هندی تبار که در اکتبر ۲۰۰۶ به عنوان مدیر اجرایی کارخانه پپسی کولامنصوب شد، به واسطه قابلیت های مدیریتی خود توانست ظرف کمتر از یک سال، یعنی در فوریه ۲۰۰۷ روی صندلی مدیرعاملی پپسی کولاجای گیرد.او که یکی از اعضای ارشد سازمان تجارت جهانی است، در برخی کمیته ها و کمیسیون های بین المللی نیز عضویت دارد.«نویی» از بوردهای تخصصی تجاری و تحصیلی مختلف در دوران مدیریت خود بهره مند شده و هم اکنون به عنوان رییس شورای عالی تجاری هند و آمریکا نیز خدمت می کند.

آغاز کار(کوچینگ کسب و کار)

او کارش را با گروه مشاوران بوستون شروع کرد. او به دو دلیل مجبور بود سخت‌تر از زمان فارغ‌التحصیلی‌اش از کالج کار کند اول اینکه او یک زن بود و مجبور بود برای اثبات خودش بیشتر از مردان هم‌رده‌ی خود کار کند. دوم اینکه او آمریکایی نبود. او نباید موقعیت کاریش را به خطر می‌انداخت.

آغاز رشد(کوچینگ بهبود فردی)

اما هیچ‌چیزی نمی‌توانست در آغاز کارش او را از رشد بازدارد. شش سال بعد، او به‌عنوان معاون مدیرعامل در شرکت موتورولا و رئیس برنامه‌ریزی و استراتژی شرکت‌های بزرگ مشغول به کار شد. بعد از چهار سال که برای گروه مدیریت یک کمپانی صنعتی صرف کرد، ایندرا در سال ۱۹۹۴ میلادی به شرکت پپسی پیوست.

جادوی هدف گذاری

او در سطوح مختلف خدمت کرد و به‌تنهایی در حرفه‌ی سخت خود رشد کرد و با برنامه‌ریزی دقیق به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت پپسی در سال ۲۰۰۱ انتخاب شد و همچنین اعلام شد که او به‌عنوان مسؤول امور خارجی شرکت هم انتخاب شده است. نام او مدام در خبرها شنیده می‌شد و می‌خواست موفقیتش را با خانواده‌اش (مادر، همسر و دو دخترش) به اشتراک بگذارد. او خیلی زود به هندوستان برگشت، مادرش را دید و به او گفت که یک خبر بسیار مهم برایش دارد. از او خواست برای روز بعد مقداری شیر تهیه کند. دستیابی به پست‌های برتر برای یک غیر آمریکایی و بخصوص یک زن می‌تواند سخت باشد، اما او به آن دست‌یافت، اما او تلاش کرد و با همه‌ی احساسات، جامعه و فرهنگ حاکم که در همه‌ی شغل‌ها وجود دارند، جنگید. داشتن یک شغل برای یک زن آسان نیست و ایندرا این را می‌دانست که فقط باید خیلی خوب بود.

او ثابت کرد که می‌تواند یک همسر، یک مادر، یک دختر و یک زن کارمند موفق باشد، زنی که می‌توان روی او حساب کرد. ایندرا نویی نمونه‌ی یک زن الهام‌بخش، برای تمام زنان و دخترانی است که هرروز در محیط کارشان با خود می‌جنگند. یک داستان موفق که ثابت می‌کند یک زن می‌تواند به همه‌ی آنچه آرزویش را داشته، دست یابد.

خانم نویی که حالا قدرتمندترین زن در عرصه تجارت محسوب می‌شود و برند شرکتش هم ارزشمندترین برند در سراسر دنیاست، روزگاری که درحال تحصیل بود، کار خود را از ساعت ۵:۳۰ صبح به عنوان منشی آغاز می‌کرد تا بتواند خرج خودش را بدهد. او حالا هم دست از کار نکشیده و ساعت ۷ صبح سر کارش حاضر می‌شود و کمتر پیش می‌آید که زودتر از ۸ شب محل کارش را ترک کند.

به عنوان یکی از زنان موفق اعتقاد دارد هر انسان موفقی در ابتدا باید خودش باشد(موفقیت و خودشناسی ) چه در زندگی و چه در کار. مهم آن است که از شکست ها نا امید نشود و دست از تلاش بر ندارد .او می گوید من برای این که امروز شرکتم را به اینجا برسانم سختی های بسیاری را تحمل کرده ام.

  تحلیل شخصی:

علل موفقیت ایشون:

  • هدفمند بودن و برنامه ریزی کردن
  • تحمل سختی ها
  • سخت کوشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *